PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS

Auti Clanova Foruma

Similar topics
Peugeot Club BIH

Delite | 

(307)Pug 307 1.6 16v break

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Mija

Broj poruka : 669
Godina : 29
Vozilo : Peugeot 307 1.6 16v
Datum upisa : 14.11.2010

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   24th April 2013, 01:44

Au brate...
Slazem se sa 306Gti6,svaka tebi cast.
Bice ovo sve super kad se sklopi i vrati na svoje mesto,bice to nov auto.
Nazad na vrh Ići dole
goggo

Broj poruka : 28
Godina : 32
Vozilo : 307 1.6 16v break
Datum upisa : 11.03.2013

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   24th April 2013, 11:35

hvala svima na lijepim rijecima :jea: a sto se tice znanja nije neko znanje polako skidas i pamtis/slikas/skiciras(sta ti je vec lakse) gdje sta ide, uglavnom je kljucno imati strpljenje jer ako zuris cesto nesto previdis pa ti onda sljedi ponovno rastavljanje da vratis sve na svoje mjesto.
@Mija sve je vec vraceno ali imam jos neki sitnica za odaraditi pa kad to odradim onda cu sve opet slikat da se vidi kako je sada. Auto ima puno kilometara i nije ko nov ali je super za svoju kilometrazu. Od ozbiljnijih stvarcica imam jos da skontam da li mi se jos pali lampica slabog pritiska ulja (dosad nije ali idem samo krace relacije), da skontam zasto trese a leru(sumnjam na zaprljani leptir i senzor ali cu prije toga na dijagnostiku) i nesto mi lupne na lijevoj strani kad vozim i namotam puni desni a zvuk je metal o metal, mjenjao stabilizator i sad se manje cuje ali i dalje kad se puni namota ima neki (uglavnom jedan) udarac.
Nazad na vrh Ići dole
goggo

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   23rd Oktobar 2013, 09:12

Dugo me nije bilo Embarassed ....ne stigne se od posla. Uglavnom update rastavio sam prednji dio da operem far, i odmah sam htio da probam isprati hladnjak radi onog pregrijavanja i pishtanja ulja (zet na focusu imao isto problem sa pregrijavanjem i otiso kod majstora, ovaj mu ispro hladnjak i problem nesto). Uglavnom ovako je to izgledalo:

Ovo je izaslo nakon ispiranja, uglavnom su cvrse cestice poput pijeska:

Medjutim kod predhodnok vlasnika je bio udaran sprijeda sto ce se vidjeti i na slikama poslje. I covjek je vjerovatno hladnjak pokrpio sa onim prahom za zacepljavanje(koji mu je vjerovatno poremetio i protok), ja sam to sa aparatom za pranje vjerovatno izbio nazad u hladnjak i poceo je da curi. Trosak 55 eurica za zamjenski i malo sarafanja poslje sve radi super, a problem sa pregrijavanjem i pistanjem ulja nestao.
Stari vs. novi:

Nakon toga se islo na more u Omis 600-tinjak predjenih kilometara, auto ko zuca nikakvih problema, prosjecna potrosnja do tamo i nazad i duz obale svakdnevno 6,3l.

Zatim dolaze neki nepredvidjeni troskovi i odustaje se od kupovine novih unutrasnjih blatobrana koji kostaju 30-tak eura, te se odlucujem na DIY verziju za popunjavanje rupe koja je nastala kod tog sudara:

A teoretski ovo je rijesenje:

Kazem teoretski jer jos nisam postavio, a plan je da se postavi vezicama, uglavnom moram opet skidati branki jer mi je prilikom tog sudara otisao i lijevi nosac branika, pa njega moram nabavit, pa sam mislio sve to odjednom obaviti.
Medjutim javio se opet poblem sa lupkanjem kod motanja i kretanja i prilikom prelaska rupa, bio kod majstora kaze da letva ima lufta, medjutim to ce morat pricekat malo bolje dane. Kad i ovo odradim poslikat cu da se vidi far i sve osatlo naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Crn1

Broj poruka : 806
Vozilo : Peugeot 307 1.4HDi, 307 2.0HDi (165) ;)
Datum upisa : 19.10.2009

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   23rd Oktobar 2013, 21:14

Au druze, stvarno svaka cast!
Prelistao sam celu temu, procitao svako slovo. Stvarno je lepo videti ovakvu posvecenost i odlucnost da se auto vrati u tip top stanje, a kako si krenuo vidim da ces uspeti. Samo jos da te sreca, a i finansije posluze i bice kao iz fabrike!
Sa srecom!  
Nazad na vrh Ići dole
goggo

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   28th Novembar 2013, 09:26

Napokon sam stigao malo oprati puga i poslikati koju sliku,najvise da bi se vidio far a evo i slike kako je izgledao nazalost nemam bolju(lijevi far):

i evo novih slika:

Medjutim sad sam "dobio" novi problem. Auto na pustenom gasu(a nekad i sa gasom al puno manje) trza u rasponu od 1500-2000 obrtaja kao da se gusi (npr da je u vecoj brzini i da su obrtaji pali na 1100-1200 obrtaja) prvo sam posumnjao na kvacilo ali auto regularno krene bez ikakvih trzaja i problema, poslje sam malo citao po tudjim iskustvima i smrdi mi na dovod goriva ili map. Pocetkom decembra cu svakako do majstora pa cu vidjeti sa njim sta je ciniti, najvjerovatnije da cu odma vaditi pumpu i procistiti sito po potrebi jer mi je na pumpi otisla guma sa poklopca pa je svakako treba mijenjati(kad se naspe do vrha curi). Pozdrav do narendog pisanja.
Nazad na vrh Ići dole
Mija

Broj poruka : 669
Vozilo : Peugeot 307 1.6 16v
Datum upisa : 14.11.2010

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   28th Novembar 2013, 16:51

Svaka cast,vidi se ulozen trud,izgleda kao nov.    
Sto se tice tog trzanja,jel ti izbacuje kakvu gresku kad ga malo ocepis po gasu kada pocne tako da trza?
Nazad na vrh Ići dole
goggo

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   29th Novembar 2013, 08:58

Ma jok nista ne izbacuje, a ide na visim obrtajima ko lud bez ikakvih problema.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: (307)Pug 307 1.6 16v break   

Nazad na vrh Ići dole

(307)Pug 307 1.6 16v break
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Xsara Break 1.6 16v SX by andrej
» Prekidac rikverc svetla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu