PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
WEB SHOP PKS

Auti Clanova Foruma

Similar topics
Peugeot Club BIH

Delite | 

(306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
esseker

Broj poruka : 38
Godina : 43
Vozilo : Peugeot 306 1.4 St. Tropez - Le Baron Rouge
Datum upisa : 16.01.2010

PočaljiNaslov: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Januar 2010, 23:01

Upoznajte mog Crvenog Barona, odn. Peugeot 306.

1.4, 55 Kw, 75konja, 2000 godiste, boja Diablo crvena, 5 vrata, sa Saint Tropez paketom opreme.

Nazalost vise ne znam sta je tocno islo u paket opreme a sta je doslo serijski ali auto od opreme ima slijedece:

klima uredjaj, zracne jastuke za vozaca i suvozaca, kodirano paljenje, daljinsko i centralno zakljucavanje, el. podizace prednjih stakala, branici i lajsne u boji karoserije, "ukrasne" naplatke, prednja i straznja svjetla za maglu, radio sa CD-om i rucicu za upravljanje radio uredjajem i 4 zvucnika, 2 u prednjim vratima i 2 na straznjoj polici.

ovako je izgledao kada sam ga tek kupio

mir nije dugo trajalo pa sam kupio lexus straznja svjetla

ali ta svjetla su (nasrecu Very Happy) zavrsila kao rezultat jednog neuspjelog pokusaja da ih se malo sredi (dodatno tjunira)..

pa sam opet vratio originalna

nakon toga su slijedile folije na stakla, sunstrip na sajbi, Philips Xtreme Power H7 zarulje i M3 retrovizori sa zmigavcima, retrovizori obojani u boju auta, Diablo Rouge, te krom okviri za tablice koji su takodjer posmirglani i obojani u boju auta

tada sam poceo razmisljati o ozbiljnijim zahvatima u unutrasnjosti auta, a posto sam poceo dosta pratiti belgijsku scenu, i njihove aute, odluka je pala na presvlacenje svih plasticnih dijelova unutrasnjosti u kozu, u uradi-sam maniri.

materijal je eko-koza vise kvalitete, nije bas ona najjeftinija...evo kako je izgledao proces

na ruckicu za straznja stakla sam narocito ponosan, odlicno je ispala

pa se krenulo na vece stvari

ali nekako to nije bilo to, sve sam ovo poceo jer nisam bio zadovoljan sa crnom unutrasnjosti auta, a ovdje je jos uvijek bilo previse crne boje, bar za moj ukus...

pa sam nastavio

proba

istovremeno se radilo i na vanjstini, ovaj dio se nece mnogima svidjeti ali sta da vam ja radim Very Happy

poravnata maska bez znaka, poravnata hauba, maknuta antena i prednje sprice sa haube, ofarban krov, maska i hauba... zadnji posteni photosession koji sam napravio s njim u Osijeku sa svim tadasnjim preradama:

slike unutrasnjosti koja nazalost jos uvijek nije gotova:

u medjuvremenu sam dugo trazio te sam bio nabavio felne, 16 cola RH u rupama 4x98.. ali te sam felne odmah i prodao..

e sad, vjerovatno se pitate kako ce on montirati felge sa Fiata na Barona, zar on ne zna da Pugovi imaju 4x108?

znam, znam Very Happy pugovi imaju ali ne i Baron... Twisted Evil

prije godinu dana sam mijenjao prednje diskove i pakne, te su diskovi, dobosi i glavcine probuseni, i sada mogu staviti 4x100 felge.. takodjer, napravljene su distance, 3cm debele, da mogu namontirati felge..

vjerovatno se opet pitate, zasto 4x100? razlog je jednostavan... cijelo sam vrijeme trazio nacin da namontiram jednu marku felgi, i samo jedan model.. a te felge su ove:

BBS RM dvodijelne felge, 4x100, 15 cola, sirina ruba 6.5 naprijed i 7 nazad (za sada)
jednom zavrsene, obojane i ispolirane, felne mogu ovako izgledati - evo primjer:

doduse ja sa svojima imem nekih drugih planova Laughing usput, felne se jos uvijek rade tako da zasad nisu na autu

u medjuvremenu sam nastavio s radovima

otkad imam auto zelja mi je bila nabaviti ili nekako se domoci prednjih farova sa crnom maskom.. ali to je bilo nemoguce posto su Cibijevi farovi bili skupi, da uzimam kineske jeftinjake nije dolazilo u obzir, a nakon raspitivanja po UK forumima sam saznao da je original Valeo farove nemoguce rastaviti, jer su toliko dobro slijepljeni i zadihtani do te mjere da ih nitko nije htio ni pokusati otvarati, jer je veca sansa da ce se sve polomiti nego otvoriti. decki su otvarali jeftinije aftermarket farove i njima bi bojali maske..

u sve to sam se i sam uvjerio, kada sam kod pokusaja otvaranja fara uspio rastopiti dio fara i jednu kopcu, zatim imao skoro godinu i pol dana problema sa orosenim lijevim farom, narocito po zimi... a bome sam i uprljao pecnicu

ali nisam odustao od te ideje jer sam gledajuci 306ice po netu shvatio da jedino original farovi sa crnom maskom ce ikada ici na moj auto.. nikakvi angel, devil ni krmeljavi eyesi, a opet original farovi su mi se cinili previse dosadni i jednolicni, previse kroma...ali nisam imao izbora....

....sve dok nisam cuo za jednog decka koji rastavlja farove. kontaktirao sam ga i rekao je da zna da su Valeo farovi gadan orah, posto i sam ima iste na svom Fiatu, ali da to za njega nije problem, i da ce on to uspjesno rijesiti. dogovor je pao i auto ostavljen..

farovi su bili dosta izgrebani izvana, koliko god pazim na njih, unutra su se skupljali insekti i bilo je svega..jedna slika da se podsjetimo kako je auto izgledao prije:

na ovoj slici se vidi ogrebotine koje su bile na faru prije pocetka radova, ima ih nekoliko, najgadnija negdje na sredini fara u donjem dijelu

pofarbane maske

i zavrsni izgled

zatim je napravljen veliki servis motora na 120 000km, zadnjeg mosta i jos hrpe stvari te su stavljene gewinde i Baron je spusten koliko god zasad ide, sto i nije puno s obzirom da su na njemu balonke 185/65/14

slika gewindi , s uklonjenom manjom oprugom.. evo koliko je jos navoja ostalo i toliko moze ici jos dolje.. ja bi rekao da je ostalo malo manje od pola

evo slika BBS RM felni na Baronu

a evo i razloga zasto sam auto nazvao Crveni Baron.. otkad znam za sebe palim se na oldschool aute, hot rodove i ostalo.. tako sam odlucio da ce moj auto imati nesto i tog oldschool ugođaja.. zato idu i BBS felne, ali to nije bilo dovoljno.. trebalo je jos podosta dodati.. i evo ga...

narucen je retrovizor s ebaya - samo vozacka strana Wink

kapice ventila koji ce biti stavljene samo na izlozbama i mjestima gdje sam 100% siguran da mi nece ispariti

na krov ce ici mat crna folija, na sajbi vec imam onu traku. na te mat folije ce ici pinstriping. sad se pitate sta je pinstriping?

najlakse za objasniti je da vam pokazem ovaj video

http://www.youtube.com/watch?v=rOaEhMHe3jo

a na slikama to ovako izgleda:

vjerovali vi ili ne, ovo je buduca rucica mjenjaca

na gume ce obavezno ici starinski bijeli rub, i jos uvijek se predomisljam vezano za profil gume.. prvo sam mislio staviti neke 165/45 ili 40/15 i razvuci ih bas onako kako to rade njemci na VAG vozilima ali to mi nije oldschool.. sada se predomisljam da stavim neke balonke

evo sta je jos u planu:

1. lip od Renault Lagune ide na prednji branik - cesta modifikacija prednjeg branika na 306icama u Velikoj Britaniji - a i sam branik ce biti prepravljen - bice maknuta rupa za tablicu i poravnate rupe za maglenke vjerovatno

2. pragovi cekaju popravak i lakiranje te montazu

3. konacno montiranje BBS felni i lakiranje u mat crnu, sarafi ce biti kromirani i poklopci ce biti u crnoj boji

4. stavljanje folije na krov i pinstriping

5. u medjuvremenu su kupljena 4 naslona za glavu od Peugeota 307 i ici ce na prednja a i na straznja sjedista umjesto od 306

6. cijela unutrasnjost ce se zavrsiti u kombinaciji krem eko koze i crne mikrofibre

7. osvijetljenje u unutrasnjosti i neki plasma cajgeri u oldschool / retro stilu

8. daljnjih planova jos ima ali necemo bas sve sada otkriti hehe XD

zadnji photosession kojeg sam napravio u 1. mjesecu

http://www.flickr.com/photos/hrvoja/sets/72157623162195206/

do daljnjeg citanja
Nazad na vrh Ići dole
Sloba

Broj poruka : 9426
Godina : 29
Vozilo : 206 2.0 HDi xs
Datum upisa : 17.10.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Januar 2010, 23:18

Auto je ubica kako izgleda ova boja je Twisted Evil mnogo lepo sredjen auto jedino sto mi nekako ne ide jesu ovde alu felne al o5 stvar ukusa inace auto je kao pucka

Broj poruka : 10300
Godina : 45
Vozilo : 406 1.9 td SW
Datum upisa : 18.01.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Januar 2010, 23:38

Bravo cheers i za auto i za predstavljanje.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.eksi.co.rs
bugarin

Broj poruka : 267
Godina : 40
Vozilo : 406 2.0 HDI 110 RST
Datum upisa : 19.01.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Januar 2010, 23:41

Brzo ce ti da pozutis,od muke ili od Dandze.
Dobar mali,samo tako nastavi.
Nazad na vrh Ići dole
mance
Man Ce Pug

Broj poruka : 2177
Godina : 35
Vozilo : 306 xs
Datum upisa : 17.01.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 00:31

Svaka cast za trud i ideje! Felne ce lepo da mu cucnu i ja se razmisljam da stavim slicne. Farovi izgledaju bas cool. Enterijer je vrh, jesi sam radio? I daj neku sliku sa tim lipom od lagune bas me zanima kako izgleda. Samo napred!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.taberna.iz.rs/
Davidoff221

Broj poruka : 169
Godina : 36
Vozilo : citroen zx 1.4i
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 04:48

Super izgleda....sve pohvale za trud i predstavljanje....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nordunion.com
Riquelme
Pitomi Zajebant

Broj poruka : 2237
Vozilo : Ford Focus MK2,Golf V

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 09:50

Svaka cast!Samo guraj svoj fazon,bice to kao bombona! Very Happy
A ove kapice su mi nesto poznate,neko ih ima,tj. imao... lol!
Nazad na vrh Ići dole
NightHunter
No Name

Broj poruka : 6006
Godina : 60
Vozilo : Peugeot 406 2.0HDi i bicigli...
Datum upisa : 14.01.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 12:41

svaka cast na predstavljanju Barona i na svem trudu oko njega
ja ne bi imao zivaca za takav tjuning
skidam kapu, moje postovanje Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy

Gagi 206 RC

Broj poruka : 316
Godina : 27
Vozilo : Peugeot 206 RC
Datum upisa : 19.10.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 14:01

Jako lep auto,svaka cast... :happy:
Nazad na vrh Ići dole
esseker

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 15:31

hvala svima! Very Happy

za felne priznajem, ja imam cudan ukus, duo sam vremena trazio neke posebne, i nisam nista nasao. zatim sam htio BBS ali ih nisam mogao namontirati sve dok nisam nasao pajdu koji je tokar i koji mi je sve odradio da bi ih uopce mogao staviti na auto!

ali od onda nema sretnijeg od mene! bounce sada su se vani pocele masovno stavljati na francuze i ja opcenito mislim da ta felna ide super na bilo koji auto, ne samo na svabe!

interijer sam sam radio prema uputama sa jednog foruma, ako uspijem prebacit cu upute i staviti ovdje na forum.

sto se kapica tice, dandzaman mi je rekao gdje da ih nabavim Laughing a i sa Pikec foruma znam da on i ja imamo slican ukus Very Happy

NightHunter zasto ti ne bi imao zivaca za takav tuning? pa nije to nista tesko. moj interijer mozda recimo ne izgleda bas vrhunski jer ja nisam koristio sivacu masinu - svaki pravi majstor koji bi ti radio unutrasnjost bi ju koristio - ali sivanje i ja nismo bas u dobrim odnosima

poanta svega je bila da se napravi nesto unikatno i nadam se da idem u pravom smjeru. a i ako mi se ne bude svidio konacan izgled, sve je napravljeno tako da se moze skinuti bez nekih posljedica i onda cu opet donekle normalan auto.
inace idem na clean look, jednog dana kada zavrsim s njim ovako bi nekako mogao izgledati s tim da bi ja napravio jos neke preinake. mozda bude isao GTi branik sa okruglim maglenkama i jos neke druge sitnice.

evo nekoliko slika kako izgleda 306 sa Laguna lipom

Laguna lip najcesce stavljaju u velikoj britaniji, tu i tamo vidim i na francuskim forumima, poneki stave i lip od Espace-a koji je od boljeg materijala ali je i mesnatiji i veci pa se meni ne svidja njegov izgled...
Nazad na vrh Ići dole
Gagi 206 RC

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 17:22

Jesi bio ti u osijeku na streetrace-u mozda? Znam da sam video neku crvenu 306-icu zakucanu za asfalt.. :affraid:
Nazad na vrh Ići dole
ske

Broj poruka : 4391
Godina : 2016
Vozilo : 206 1.6 16v xs
Datum upisa : 19.08.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 17:45

Lep autic,vidi se da si se bas potrudio i da ti je stalo do svake sitnice.Jedino ona rucuca za menjac mi nekako ne ide, ali to je ipak tvoj izbor.I jos da pitam,sta je to laguna lip?
Nazad na vrh Ići dole
Malivuk

Broj poruka : 1385
Datum upisa : 26.05.2009

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 19:24

ima stvari koje mi se svidjaju, i naravno koje ne...

al ono sto mene zanima, koliko ti je naplatio sredjivanje farova? Smile

samo napred sa planovima, al zadrzi neku granicu Smile
Nazad na vrh Ići dole
esseker

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   18th Januar 2010, 23:23

bio sam na street raceu, i to na svima osim na zadnjem ali auto mi tada jos nije bio spusten.
mozda si vidio onog crnog iz Bjelovara? sa Mi16 motorom afro

Laguna lip - to ti je onaj gumeni nastavak sto ide dolje na prednji branik - lip bi na engleskom bila usna, a ponegdje jos to zovu i splitter - a to je jos teze za prevesti a Laguna zato sto je od Renault Lagune. uglavnom to ti je onaj crni dio na braniku na slikama gore.

malivuk - neces vjerovati - ali pajdo mi je to napravio jako jeftino. inace se bavi poliranjem i sredjivanjem farova. uzeo je 200 kuna za posao, sto je oko 30 eura! cijena je bila odlicna posto se farovi krecu oko 100eura za Valeo farove s crnim maskama.. a na to jos idu porez i carina.

pazim na granicu.. prvenstveno sredjujem auto kao clean look, i to mi je glavna tema. a kao sto rekoh, sve ce se moci skinuti ako mi se ne bude svidjalo, i opet mi ostane normalan auto osim onih stvari koje cu mu napraviti u sklopu clean looka..
Nazad na vrh Ići dole
Gagi 206 RC

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   19th Januar 2010, 00:34

E upravu si,znam da sam nesto video,dobar je auto.
Nazad na vrh Ići dole
ske

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   19th Januar 2010, 10:28

hvala na objasnjenju,taj lip je sitnica ali je dobra fora
Nazad na vrh Ići dole
Looka-zg
Avenger

Broj poruka : 1049
Vozilo : Peugeot 605 SV24 3.0 V6

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   19th Januar 2010, 22:06

ma onaj crni nije ni do kolena Baronu od Essekera ... onaj lik je monstrum ubija auto bez razloga .... Baron bu prva liga kad ga dopeljas u red Wink .. jel napreduju felgice ??
Nazad na vrh Ići dole
http://www.peugeotklub.hr
esseker

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   20th Januar 2010, 13:55

javio je pajdo da ih ne moze pjeskariti jer ceka veci kompresor.. kad stigne kompresor ja sam prvi na redu bounce
Nazad na vrh Ići dole
Looka-zg
Avenger

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   20th Januar 2010, 16:40

hell jeaaa ... jedva cekam i aj kompresor Smile
Nazad na vrh Ići dole
esseker

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Avgust 2010, 12:01

stavio sam lip u medjuvremenu pa da vam pokazem kako to izgleda:

ovo je zasad jedina slika, nisam slikao auto jer je u medjuvremenu na popravku.. naime fleka koja se vidi ispod auta je moja, curi mi voda iz rashladnog sistema, a jos od ranije je mijesao vodu i ulje pa je trenutno kod majstora da se to popravi.. nakon toga ce biti posteno slikanje.

od ostalog u planu imam ponovno tapaciranje unutrasnjosti u drugu boju Very Happy stavljanje pragova i neka kemijanja na prednjem braniku i bojanje retorvizora u mat crnu (za promjenu)
BBS felge su na cekanju jer sam promjenio posao i ne mogu dobiti godisnji da ih odradim..

i dalje trazim prednji branik sa okruglim maglenkama pa ako netko ima nek mi javi
Nazad na vrh Ići dole
mance
Man Ce Pug

Broj poruka : 2177
Vozilo : 306 xs

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Avgust 2010, 18:33

Super izgleda! Kako si povezao lip za branik? Jesi lepio, šrafio?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.taberna.iz.rs/
miki bas

Broj poruka : 1021
Godina : 38
Vozilo : Nije Peugeot :-(
Datum upisa : 22.03.2010

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Avgust 2010, 19:52

NO COMMENT!!!

Ako ti nije tesko da nam malo objasnis kako si radio enterijer-materijal, alat, lepak...
Najvise me interesuje ako si radio nebo(krov).
Nazad na vrh Ići dole
ske

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Avgust 2010, 21:29

izgleda ok ali se ne vidi lepo, ajde kad budes lepse slikao postavi slike da vidimo
Nazad na vrh Ići dole
Bradonja

Broj poruka : 1200
Godina : 45
Vozilo : PEUGEOT 605 2.1 TD
Datum upisa : 14.07.2010

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   17th Avgust 2010, 22:17

Lepo, a kad ga vidimo celog mislim da će biti neuporedivo lepše. :happy:
Nazad na vrh Ići dole
Looka-zg
Avenger

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   1st Septembar 2010, 12:17

ma auto je bas poseban, bit ce extra sam da kolegu krene
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306   

Nazad na vrh Ići dole

(306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» (306) Le Baron Rouge - Crveni Baron - Peugeot 306